Veidi maad sõitu meie ööbimiskohast Laerdalist ja jõuame ühe kuulsama vana püstpalkkiriku juurde. Borgundi kirik on üks vanimaid ja kõige paremini säilinud kirikuid Norras. Palgid, millest see on ehitatud, on uuringute kohaselt langetatud aastal 1180. Kirik on säilinud suuresti oma esialgsel kujul. Kiriku seintel on ruunikirjas tekste, kantsel on hilisem – 16. sajandist.
Kiriku läheduses on ka külastuskeskus-muuseum, kus põhjalikult selgitatud kiriku ehitust.
 |
| Külastuskeskus kiriku kõrval, kust saab osta pileti ja tutvuda kirikuehitusega |
 |
| Põnev mitmeosaline kiriku katus draakonipeadega |
 |
| iidvana tõrvatud puit |
 |
| Väga vana graffiti kirikuuksel |

 |
| Kantsel pärineb 16. sajandist. |
 |
| Altar on 1620. aastast |
Kohe vana kiriku kõrval on ka uus kirik.
Lõunaks maandume mingisse suveniiripoe kohvikusse, kus ilmselt toitlustatakse turiste. Oletatavalt selline näeb välja turistidele pakutav Norra toit – lambaliha, kaalikapüree, kartuliklimp, kartul ja sardell :)

Järgmine peatus on liustiku vaatamise peatus. Siinkohal pean ütlema, et lasime oma reisi täiesti mõõdutundetult AI-l planeerida ja kuna me ütlesime, et reisijad on 60+, ahaa, siis ta vältis jalgsi mäkketõuse ikka väga absoluutselt. Võiks isegi öelda, et korrutas igal sammul, et kõik asub täiesti tasasel teel ja te ei pea kuhugi jalgsi minema... No tegelt ega me nüüd nii põdurad ka pole, aga küllap seetõttu jäi väiksemaks ka meie liustikuelamus. Või põhjustas selle asjaolu, et liustikud on sulamas? Bøyabreen on vähemalt interneti info kohaselt tõesti kõige ligipääsetavam. Aga panen siia alla ka aasast 1993 leitud pildi, mis kinnitab, et sulamine on olnud üsna tohutu...
 |
Bøyabreen. Rohelise veega liustikujärves ujuvad jäätükid |
 |
Sama liustik aastal 1993, pilt internetist |
Päeva lõpuks on meil plaanitud väike 3 km matk, AI lubas meile kaunist jalutuskäiku Lovatneti järve ääres. Matkamiseks ei leia me küll muud teed kui autotee serv, aga järv on ilus ja liiklus väike. Meesinimesed millegipärast meiega ei liitu, ilmselt on neil selle päeva sammud täis. Meie näeme jalutuskäigul vanu murukatusega hütikesi, vanaaegset teed (kividest üles laotud ja kividega piiratud, ilusat rohelise veega järve, kõrguvaid kaljuseinu ja õitsvat järveäärset...
Vastu õhtut jõuame ka oma ööbimispaika kahe mäe vahel orus. Pisikene murukatusega majake, kus saame ka süüa keeta ja muidu molutada.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar